Covid a duch Vianoc

COVID a duch VIANOC

Už sú to dva roky, čo sa v krajine Dobrých ľudí usídlil Covid a Vianoce už nie sú také, ako boli kedysi. Viete vy vlastne, kto je Covid? Ak nie, tak ja vám to poviem. Covid je jeden zlý a zákerný vírus, ktorý veľmi rád ubližuje ľuďom.

Raz sa však Covid stretol s duchom Vianoc, lenže netušil, že duch Vianoc zlo ničí a rozdáva šťastie. Duch Vianoc má totiž jednu schopnosť, ktorá je veľmi výnimočná. On vidí, kto je samé zlo a kto je naopak dobrý. Keď sa duch Vianoc pozrel na Covid, hneď ho prekukol a videl až do jeho vnútra, ktoré bolo plné nešťastných tvárí ľudí. Duch Vianoc si povedal, že keď sa Covid bude niekomu vyhrážať, že ho nakazí, tak na neho vyšle kliatbu.

Netrvalo dlho a Covid sa stretol so svätou Barborou. Len sa na ňu posmešne pozrel a opýtal sa : „A ty si kto?“

„Ja som svätá Barbora“, odpovedalo so strachom dievča.

„No tak v tom prípade Ťa nakazím!!!“ zreval so smiechom Covid.

„Ale to nie!“ vykríkla svätá Barbora a utekala za duchom Vianoc. Len čo mu povedala o jej stretnutí s Covidom, tak sa duch Vianoc nahneval a povedal si: „A DOSŤ!!! TÁTO KATASTROFA AKO Z HORORU, MUSÍ SKONČIŤ!!!“ Keď to dopovedal, celý rozzúrený vyriekol kliatbu, ktorá Covid zmenila na snehuliaka. A pri tom snehuliakovi bolo veľkým písmom napísané : POZOR!!! NEPRIBLIŽUJTE SA! SNEHULIAK JE ZAKLIATY COVID!!!

Odvtedy sa nikto neopovážil ísť do starého parku. A Covid tam doteraz stojí ako zakliaty snehuliak. Dokonca aj na jar,  v  lete a aj na jeseň, teda celý rok.